Statistika nuda je…

má však cenné údaje (jak se zpívá 😉 Pro osvěžení a případné pobavení obsahuje SlovoDne ke dni jarní rovnodennosti L. P. 2019 zatím 912 příspěvků (témat), příspěvek s největším počtem komentářů je „Tvrz“ (199), následován „Vejce nebo slepice?“ (177), „Bez rumu a bůra“ (143)… Komentářů je 15876 (navíc spamový filtr prakticky denně zachytí až desítky spamů).

Top ten přispěvatelů (komentátorů – jméno, počet příspěvků):

Věra Diblíková (1638), Jožin (1301), Jaroslav Pavelka (1299), Jiří Pallas (1257), Jirka (1047), wbgarden (912), Jiřulka (790), Gabriel (706), Sam Hawkins (472), Slepička Olinka (387)

100 a více příspěvků má 27 komentátorů (celkem, navíc k výše uvedeným to jsou):

Stařenka (348), qwakoš (318), lahvak (292), Janinka (281), Vladimír (240), Jana (229), Jiřík (228), jagr (204), Jiřina Baláková (197), Haryk (196), atsmon (187), Jamie (159), Ivan (156), Jarek (141), p.v. (110)

Do deseti příspěvků má dalších 804 často anonymních (tj. s uvedením smyšleného jména) přispěvatelů.

38 odpovědí na “Statistika nuda je…”

 1. Při debatě o blížících se padesátinách skupiny Wostruha padlo slovo JUBULEJNO. Prý je vymyslel Václav Součektakto komentátor Port a různých dalších podobných akcí. Co vy na to?

 2. Zdalipakjste měli tušení, holoubkové, že Klausův milec jakl je uznávaný barista?
  V reklamě na nějaký kávovar říkají, že jím jde uvařit nejen Jakla hodné kapučino, ale i voňavé espresso.

 3. A lze v dotčeném kávovaru uvařit i Jakla nehodné kapučino, či dokonce nevoňavé, potažmo smaradlavé espresso? Co na to Jakl barista?!?

 4. Kdysi prý řekl MUDr Macek, který si velice zakládá na svém gourmetství, že nejlepší tlačenka je se šalotkou a balzamikovým octem. Když jsem to podotkla u nás v (žel, již neexistující) hospodě, byl to program na celý večer. Jakl je amatérský expert na nejrůznější piva, u nás, odkojených bolševickým sladovnictvím, vítězí desítka Budvar, na novinky a ovocné experimenty si netroufáme – zdraví je jen jedno a v našem vyšším věku už neriskujeme. Kafe vaříme v takové italské espressomašince, která už se prodává i u nás, a to z Jihlavanky (manželovi příchutí připomíná dětství za války, což mluví samo za sebe). Barista je novotvor nejlépe bezgenderový (ani ptáčka, ani pipinku), připomíná mi Prodal gatě basista doktorovi za třista. Ale basista byl vždycky chlap, Schovanky měly(?) basistku.

 5. Pokud vím, tak ji mají dodnes, ale vzhledem k časovému posunu už se jmenují Stařenky. A ta basistka je manželka režiséra Smyczka.

 6. Tak jsem se dočetl, že ZOO v Troji vystavuje slíďáka tatarského Pavouk není agresivní. Jeho kousnutí sice bolí, ale jed prý není jedovatý. To je myslím rarita hodná slova dne.

  1. A tak teda ještě jednu ode mě, když už máme na programu ty holky.
   Já miluju Adélku
   Na šířku i na délku
   V sedě v leže v poklusu
   V divadle i v cirkusu
   V parku v lese v továrně
   Miluju ji totálně
   Já miluju Natálku
   Ale jenom na dálku
   Já miluju Aničku
   Toničku a Haničku
   Ivanku a Aranku
   A ostatní sebranku

  2. Potkaly se na nádraží. Ahoj Máňo, kam jedeš? Do Budějic. Bude tam země živitelka. A ty, Ančo? Já do Prahy. Bude tam země kurva.

 7. Ještě drobný přípodotek k paní Diblíkové: Barista je jednoznačně maskulinní – podle vzoru bagrista. Ona by byla baristka. Ale na moje jedno denně z rozpustné a z poloviny dolité mlékem baristů obojího pohlaví vskutku netřeba. Tak se u nás jmenuje i jeden potok.

 8. Vzpomínám si, že se kdysi říkalo barman, ale to už je dávno a nikdo normální si to nemůže pamatovat. Taky bejvávaly barmanky, třeba paní Komárková v hotelu Palace v Ústí, která nám nalejvala španělskej koňak Torres, tenkrát asi za 40 Kčs. To byly časy!

 9. My jsme pívávali v královéhradecké vinárně U cechu španělské červené téhož jména. A ten, kdo tu lahev platil, dostal za odměnu malého černého bejka s bílými rohy, jenž byl na hrdle připevněn.

 10. Ten bejk býval taky u maďarského bikavéru (bůhví, jak se to píše). Ondy jsem zahlédla – už nevím, kde, gamzu a ovál mě dech daleké minulosti. No, nekoupila jsem. Teď mi moc chutná malbec.

 11. Tak od chlastu zase k jazykovědnu: Ondy jsem četl článek o Olze Schoberové. Autor /nebo možná autorka) tam napsal, že je dodnes první Češkou, která se octla na titulní stránce Playboye.

 12. No, octla. Nedávno jsem (asi z perverse) pohlédla na obrázky byvších krásek, a řeknu vám, čas si hlodl.

 13. Nedávno jsem si kdesi přečetla, že demoška je sexy. Po velkou část mého života byly demonstrace v nejlepším případě o hubu.

 14. Bohužel jsem si nepoznačila web jakési jazykozpytky, která sbírá „ošklivá slova, proniknuvší do denní češtiny“, jako podprda, spoďáry, a leccos mnohem nezávadnějšího, možná někdo z naší party zaregistroval a třeba by přispěl i něčím hutnějším. Já přidávám hambáč (s asociací na gambáč).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *