Státní svátek

Stát se snaží oblbovat občany státními svátky, ve skutečnosti jsou to různá výročí. Pokud by se měl slavit nějaký státní svátek, tak by to mělo být na Josefa. Kdo lépe representuje České země než Josefové K. a Švejk? Na Václava by mohl bý státní svátek volů – jeden je odváděl kdysi do Němec, jiný z nás voly dělá…

5 odpovědí na “Státní svátek”

  1. jestli je den pracovního volna vyhlášen jako státní svátek by mi nevadil tak,jako mi velmi vadí až hluboce uráží když se vládní představitel (byť v demisi ) nechá vyfotit se státní vlajkou ČR aniž by věděl která barva má být vlevo a která vpravo a která uprostřed.Věřím,že budoucí politikové budou mít
    větší úctu k národním symbolům,včetně našeho rodného jazyka. Nebo se celý národ stane ,,hotentoty?,, nebo se vracíme do období druhé světové války kdy totalita a fašismus vyvražďovala národy ? Neodepisujte všichni.Pavluša

  2. Pavko, já jsem si myslel, že doba, kdy se hodnotili lidé podle toho, jak kdo třímal prapor, jsou už za námi. Navíc prohodit strany na fotografii dokáže i fotograf, když převrátí negativ u analogových fotografií, u digitálních fotografií jdou se snímkem přímo dělat kouzla. V tom problém nevidím. Politiky nehodnotím podle slov, ani okázalých postojů, ale podle konkrétních činů.
    Cítím potřebu se zastat i Hotentotů, zakusili nesmírné křivdy od „civilizovanějších“ kolonizátorů. Je smutné, když někdo zneužije svou převahu ke zlu na nevinných lidech.

  3. A cože to, Pavlušo, že jste cudně opominul totalitu poúnorovou? Navíc dnes zmínka o vraždění vyvolává ve střední Evropě představu spíš kvičícího čuníka o zabíjačce, než národnostního útlaku.

  4. Dne 31.02.2010 se bude konat celosvětový pohřeb demokratickeho kapitalismu.Velká škoda že se tohoto utopického režimu už nedožijou moje pravnoučata ale možná o tom napíše 10 dílný román náš uznávaný a moudrý ing.Ševčík kandidát na nobelovou cenu za vystoupení v televizním pořadu MÁTE slovo.Též by bylo moudré kdy nám naš liberální pablb napsal přednosti kapitalismu.Dále kdyby nám popsal jeho hvězdnou karieru a jak vyhrál konkurz na ředitele Zlaté tetry.Smekáme předtvojím vystoupením v televízi na tebe už nikdo vtéto zemi nemá.Bud´ rád darmožroutu se rodí málo. Napiš nám něco o sobě bude švanda.

  5. Co dodat. Kvintesence blbství. V mezidobí, kdy loňské zelí došlo a letošnímu daleko k okopávání, zdravím paní Diblíkovou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *