Kverulant

Kverulant si stále stěžuje, z malicherných důvodů se soudí, prostě je to nespokojenec. Slovník nabízí i slovesa kverulantit a kverulovat. Kverulanta lze vystopovat do latiny – querulus znamená naříkavý. Při hledání na internetu se na člověka vysypou kverulantské perly:
Vůle občana proti zvůli státních struktur
…… úvod přeskočen ….
V občanovi se v té chvíli ovšem probudil kverulant a proto se snažil ozbrojeným pochopům vysvětlit, že nahlížení do spisů je právem účastníka řízení vyplývajícím přímo ze zákona, … napínavé pokračování
Stejný zdroj poskytuje i Rukověť pro kverulanty.

3 odpovědi na “Kverulant”

 1. Zkusím to dnes vzít vážněji :o)

  Tvrdím, že občan nemůže býti kverulantem. Z podstaty věci: kverulantství je neslučitelné s občanstvím, protože je vlastně syndromem dětinskosti, anebo nějaké umanutosti jiného rodu.

  Dále tvrdím, že výtečným vzorem kverulanta je komunista. To je člověk, jenž pojal bláhové přesvědčení, že poznal Pravdu o světě, toto falešné přesvědčení ho celého prostoupilo a lehce ochromilo jeho, řekněme, mentální mohutnosti.

  Tento nebožák každou chvíli naráží na nějakou překážku, znovu a znovu dostává důkazy, že ta jeho „vědecká teorie“ je z Mimoňova, ale on není mocen pravdu přes marxistické brejličky spatřit.

  A tak hořekuje, lká, upí, naříká, vyje, brumlá, někdy vraždí. Josif Stalin říkával: Bolševici jsou něco jako členové vojensko-náboženského řádu a soudruh Berija, ó, to je rytíř proletariátu. Naproti tomu pro soudruhy deklinanty, abych tak řekl, Josífek nacházel logické vysvětlení: „Ztratili jste víru, soudruzi!“ Pak už jen zněly salvy a kopaly se hroby.

  Kverulant je komunista, člověk, jenž zbožštil lež, chce si hrát na Církev, protože podvědomě tuší, že má ke Spáse co říct, ale jemu ten systém, co stvořil, nefunguje, a proto činí, co činí. ZOUFALEC.

  T.

 2. , že nena ŘÍKÁ m, ač jsem kvelurant celoživotně. Vyrůstal jsem v nesvobodné době a kritika a vzdor mi zůstaly i po pubertě. Naše děti jsme vychovávali odmalička v daleko větší svobodě, než si dovedly představit a plně se to osvědčilo, všechny čtyři jsou velmi konformní a spokojené a hlavně oblíbené a mají spoustu kvalitních kamarádů. Svoboda totiž dává nejen možnost volby, ale velmi brzo i schopnost posoudit, co která možnost ve výsledku přinese. Víc se osvědčí být na lidi milý a vstřícný a lidi to oplácí, než být umanutý podrazák, ač to sice přinese okamžitý prospěch, ale pak být neoblíbený.
  Naše děti měly naprostou svobodu volby:“Buďto sníš tu rajskou, nebo dostaneš pár facek a pak sníš tu rajskou!“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *