17 odpovědí na “Přesmyčka”

  1. Jelikož mne žádná ,,přesmyčka” nenapadá, ale o nějaký ten,,nápad” se pokusím.
    Mezi lidmi vznikají zbytečné roze-pře.A já mám někdy chuť si hodit smyčku na krk a pohoupat se někde nad rybníkem.Ale ne, raděj si k rybníku sednu a budu psát básně.
    Pa…hezký den…všem :-)) Martina

  2. Náš štěk zapesal – začíná takhle” Přišel k nám študý chudent v rozpláštěném trháku. Přišel přes hrachovo kmotroviště…. Bohužel, dál to už neumím, ale bavili jsme se tím jako děti velice. Doma jsme se s mými dcerami zase bavily (já a dcery, manžel na nás jen útrpně koukal) tím, že jsme měnily první písmena jména a příjmení. Občas z toho vznikala docela velká legrace. Zkuste si to! Dcera za svobodna Jitka, byla Bitka, druhá Buzana, třetí Bendulka. Třeba vám to nepřipadá legrační, ale my jsme si hrály s písmenky dost často. A slovní kopaná, atd. atd. Je možné, že se naše hrátky se slovy ve Slovu dne nelíbí?

  3. Mám další variantu ke štěkovi.

    Přišel k nám študý chudent, tabaje nemáku, v rozpláštěném trháku. Študám vás pane vítáku! Uchlebte si našeho kroja. Náš štěk zapesal, až cupama zanohal. Študý chudent přeplotil skok a pelášil přes hrachovo kmotroviště, div si lámy nepřehnátal.

  4. Pro Janinku: Ano, ano, tak to je! To jsem ráda, že jste to napsala. Hned to přepíšu mým vnoučatům. Snad se tím budou bavit tak, jako my. Děkuji. Biřina Jaláková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *