17 odpovědí na “Přesmyčka”

 1. Jelikož mne žádná ,,přesmyčka“ nenapadá, ale o nějaký ten,,nápad“ se pokusím.
  Mezi lidmi vznikají zbytečné roze-pře.A já mám někdy chuť si hodit smyčku na krk a pohoupat se někde nad rybníkem.Ale ne, raděj si k rybníku sednu a budu psát básně.
  Pa…hezký den…všem :-)) Martina

 2. Náš štěk zapesal – začíná takhle“ Přišel k nám študý chudent v rozpláštěném trháku. Přišel přes hrachovo kmotroviště…. Bohužel, dál to už neumím, ale bavili jsme se tím jako děti velice. Doma jsme se s mými dcerami zase bavily (já a dcery, manžel na nás jen útrpně koukal) tím, že jsme měnily první písmena jména a příjmení. Občas z toho vznikala docela velká legrace. Zkuste si to! Dcera za svobodna Jitka, byla Bitka, druhá Buzana, třetí Bendulka. Třeba vám to nepřipadá legrační, ale my jsme si hrály s písmenky dost často. A slovní kopaná, atd. atd. Je možné, že se naše hrátky se slovy ve Slovu dne nelíbí?

 3. Mám další variantu ke štěkovi.

  Přišel k nám študý chudent, tabaje nemáku, v rozpláštěném trháku. Študám vás pane vítáku! Uchlebte si našeho kroja. Náš štěk zapesal, až cupama zanohal. Študý chudent přeplotil skok a pelášil přes hrachovo kmotroviště, div si lámy nepřehnátal.

 4. Biřinko, je zajímavé Vám nahlížet do minulosti. Já mám Vaše komentáře ráda. Baninka 🙂

 5. Pro Janinku: Ano, ano, tak to je! To jsem ráda, že jste to napsala. Hned to přepíšu mým vnoučatům. Snad se tím budou bavit tak, jako my. Děkuji. Biřina Jaláková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *