Strom

One of the most notorious, and successful, politicians of 20th century America was South Carolina Senator Strom Thurmond. He got his unusual name from his mother, whose family name was Strom. Like or dislike Senator Thurmond, you had to recognize he was a strong man…like a tree. In Czech, strom means tree. Compare this with the diminuitive, less powerful but also sometimes frightening, “stromeček”, or bush.

6 odpovědí na “Strom”

  1. Bylo by nespravedlivé k našemu chápavému administrátorovi a hostiteli, který se ostatně osvědčil jako brusič ostrých hran do světlolomných faset, aby pro drobné animozity zamrzla diskuse na tomto svobodomyslném fóru.
    Takže stromeček mi vždycky připomene Vánoce a tatínka, který nám, dvěma bratrům, nikdy neopomenul sdělit : to chcete,abych vás zfackoval zrovna pod tím stromečkem? Je pravda, že nás zfackoval až na Hod Boží, protože to měli s maminkou výročí svatby a až toho na něho bylo moc. +++

  2. Neznám nikoho, kdo se jmenuje Strom, Stromek, ba ani Stromeček. Senátor Strom – tak o něm slyším poprvé. Znal jsem ale jistého Bučka, ten ale nebyl senátorem, byl výborným trafikantem a prodával noviny, kde na titulní stránce se často objevoval první tajemník Dubček střídavě s tajemníkem Smrkovským. Krásná šedesátá léta, ach jo, kde je jim konec.

  3. Strom jako příjmení je opravdu v češtině neobvyklé, v německém slovníku to znamená silný říční proud, to vypadá na anglosasa.

  4. Where are you? Why aren’t there more english commentaries on crazy new words in Czech? When are you going to remind us that there are no ‚nice‘ words for mother-in-law when there are for every other familial relation?

    Come back!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *