Taška

Jednoduché vysvětlení slova taška podává slovník: Taška, … z němčiny, schránka, zpravidla s držadlem. Dvojduché podávám já: kdysi se po Böhmen pohybovalo spousta lumpíků z Taškentu. Živili se kradením schránek s držadlem a slepic. Ctěné publikum má možnost doplnit v zájmu rovnováhy vysvětlení x-duché.

Pozor, tašky vyrábí taškáři
Pohov, taška na psa

20 odpovědí na “Taška”

 1. Ale kdeže, taškáři nevyrábějí, držadlo ufiknou, ponechají ho v ruce majitele a schránu si vezmou.

 2. Taškent je ovšem z definice producentem tašek. Právě tak jako Berlín je producentem orthopedických pomůcek.

 3. Jsem přesvědčen, že taškáři jsou u nás především kapsáři, což je nyní velice rozšířené řemeslo. Žel někteří tomuto řemeslu učí již skupiny malých dětí, které pak nemají čas ani na základní vzdělání.

 4. Fascinuje mě jméno Antal Stašek, ale jsem opět mimo. S taškami to nemá nic společného.

 5. Antal Stašek se vymkl povolání. Předpokládala bych, že by mohl být pokrývačem, kominíkem nebo možná klempířem.
  Střešní krytina (z třešní) nemá držadlo k ufiknutí a přece je taškou. Divadelní hra na střeše je tedy taškařice a tudíž diváci musí být taškáři na vyšší úrovni, než herci.

 6. PS: O tom, že někdo kradl slepice, raději pomlčím, protože dnes už kdekdo ví, že nepocházel z Taškentu. Mám totiž opravdickou fóbii, abych pak nebyl spojován s Xénií, se kterou jsem nikdy nic neměl, ani mít nechci. Ty slepice mi za to nestojí, navíc nebyly moje a z cizího krev neteče.

 7. druh taškářů se dále dělí na poddruhy igelitkářů a kolečkářů. další rozdělení poddruhů je nejasné. k dobru bych přihodil jednu taškařici. potkají se dvě tety. „teta a to víte? copak prosímvás? stala se hrozná tragédie! Alexej Alexejevič utrhl Natašce uši!“ chachachachacha!

 8. Qwakoši, na Řitce se toho moc nevyrábí, ale nedaleko od Řitky se vyrábí batohy. Z toho plyne otázka: Může být baťůžkář taškářem ?

 9. Pokud je dost nenápadný a nikdo ho nechytí, může být taškářem i kapsářem. Zajímavé, tito lidé rádi setrvávají v ilegalitě.

 10. qwakosi – na borůvkách??? no, kdyby se do síťovky pokoušel sbírat borůvky, nevím, nakolik by se mu to povedlo… pak máš ale vlastně pravdu, že je docela logické, že ji tam nechal. já bych ji ještě zlostí roztrhala…

 11. … jde-li ještě co roztrhat.

  K taškám pak nabízím další vysvětlení: je to zkomolenina ze slovenského slova ťažká a tedy vyjadřuje hmotnost přepravovaných zavazedel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *