8 odpovědí na “Technical Writer”

 1. Učil jsem svoje francouzské kolegy výslovnosti českých místních jmen, obcí, ve kterých jsme pracovali, aby se dokázali aspoň rukama nohama zeptat místních na cestu, když se ztratěj. Když řeknou Tešov, nikdo nepochopí, že chtějí do Tachova a bude marně vzpomínat, kudy do Těšova. Uznali, že pravidla jsou jednoduchá: Jedno písmeno, jeden a vždy ten samý zvuk, jeden zvuk, jedno a vždy to samé písmeno (až na pár výjimek, hlavně u slov cizího původu). Jen těch zvuků máme víc, proto máme háčky a čárky nad písmeny, pro výslovnost jsou důležité, i když psanému textu bez nich (tak jako je ve výše uvedeném materiálu) obvykle v kontextu rozumíme. Ale někdy absence háčku naprosto mění význam (šije – šíje – si je). Asi by se nedalo považovat za vulgární někoho poslat do píce.

 2. Mysterium komunikace v sobě zahrnuje kakofonii vjemů perceptovaných všemi smysly. Sdělení neboli komunikát v sobě zahrnuje i základní signál o primárním zdroji komunikace. Umím si představit, já ubohý recipient, jak toliko prostředky nonverbální komunikace posílám Freda … řekněme do patřičných mezí, ne-li do ažtam.

 3. Myslím, že Fred vystihl přesně, že v místních zeměpisných šířkách existuje početná skupina „lidí“, která snese jako autoritu jen osobu vulgárnější a hrubší, než oni sami, což ostatně již mnozí politici pochopili.

 4. To je jasné, že to nepsal, Fred jistě nepracuje v nějaké Ostravské mezinárodní firmě, kde je náhle prosty ostravak „in Her Majesty Service“. (-:

 5. velmi kvituji snahu nerodilého vedoucího o pochopení jemných nuancí naší skvělé mateřštiny. tento pan vedoucí je jistě skvělý skvělý šéf, dobrý otec, pozorný manžel a hodný syn. i zaměstanci jistě ocení, když si s ním mohou o svých pracovních (a jistě i mimopracovních) záležitostech tak nějak lidsky popovídat. sručně řečeno, jsem dojat!

 6. 12. „A to se mám jako naučit? Mám dost svých pos… problémů.“
  Please, Vittie sweatheart, do not say neither „problém“ nor „pos…problém“. I recommend the word „challenge“ – it is positively awsame and management will love it.

  Your DžejSí
  http://www.jsi.bloguje.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *