Tok

Jaro už silně klepe na dveře, vodní toky leckde tečou tak divoce, že hydrometeorologové vyhlašují povodňové stupně, aby holky modrooké nesedávaly u potoka. Ptactvu nastává
období toku, takže tetřev hlušec bude opět vesele tokat bez ohledu na šmírující myslivce. Kamarádi zahrádkáři se těší, že začnou opět chodit na točené pivo do blízké předzahrádky, jen manželka mi zase denně připomíná, že bych měl umýt okna v bytě, že už je nejvyšší čas zahájit jarní úklid.

Hezké jaro všem přeje
Jožin.

26 odpovědí na “Tok”

 1. Toky tečou,
  ptáci ba i lidé tokají.
  Nestavějte tokům překážku,
  zejména na jaře,
  může obrátit priti Vám.

 2. Z dob své oddané služby brzdovratným systémům pamatuji na dopadovou plochu na Toku, nejvyšším vrchu celých Brd, myslím 865 m.n.m. Další se jmenovala biblicky Jordán.
  A což takhle lahvinku tokaje? A dá se z průběhu tokání pořídit tokumentární film?

 3. Ech, jagr odhalil moji pravou identitu. „Moudrost“ jsem vymyslel, když jsem zajel s Belou Bartokem na Tokajské do Roztok.

 4. Zanedlouho po vypití i tokajské jde většinou do stoky, pokud ho nepijeme přímo v přírodě, kde široko daleko žádná stoka není.

 5. …ve svým tuláckým vaku šmátrám po lahvi tokaje…zpíval kdysi Mirek Hoffman s Greenhorny. Z textu nelze odvodit, zda jde o přechodník či maďarské víno. Budeme se asi muset zeptat Honzy Vyčítala

 6. O Tokiu mám totok

  VÝLETNICKÁ

  V tokijském hampejzu
  našla gejša Gejzu

  Zásluhou firmy Čedok
  padli si oba do ok

  Kdyby jel Gejza s Rekreou
  neměl by problémy
  s nevěrou…

 7. Ještě byl italský zpěvák Toto Cutugno (čti kutúňo), na jehož jméno vznikla přesmyčka Kokot u tůně.

 8. Gabrieli, pod tímto nápisem kdosi přičmáral česky: Lepší ho… ve stanici, nežli totéž v nohavici.

 9. Nevím jak je to dnes, ale ve zde zmíněných zařízeních se kdysi objevovaly rozmanité nápisy – nenahýňajte se z okien atd. Dodnes občas pocítím silnou potřebu nahýňat sa….

 10. Vroucně děkuji za připomenutí. Hned v sobotu sedám do našeho dávného cugu, doufám, že ještě jezdí, abych zjistl esli ty bíločerné smalty „Ne pas se pencher au dehors! Nicht hinauslehnen! Невысовивайтесь!“ ešče existují….
  Bысовивайтесь kolegyně a kolegíni…

 11. V rámci toku přecházím do útoku: kde je Tokarev a Tokamak, Pat a Mat a Čuk a Gek?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *