Třasořitka

Skromný kandidát na hrdý titul hostujícího profesora se zatím skrýva pod IP – 82.202.36.113.
Třasořitka, to je slovíčko – pošušňáníčko (pošušňáníčko)! Navíc když si to doslova představím v pohybu! Říká se ta třasořitka i ten třasořitka. Ale u podobných složenin to tak nefunguje. Máme jenom ta octomilka (to je tuším nějaká moucha, ne octová čokoláda); ten octomilka neexistuje. Zrovna tak ta dřevomorka. Ale zase tu máme dvojici tlustoprd/tlustoprdka. Má v tom někdo z grémia jasno?
A patří sem protoplazma? Dodatek: koloběžka.

11 odpovědí na “Třasořitka”

  1. Jasno v tom teda nemam, ale vim ze trasoritka se take lidove nazyva prdelomrsk. K rychlonozkovi pridam rychlobezku (druh teplomeru) i rovnobezku (a jsme zase u toho polarniho kruhu, ehm, kruznice).

    Spravny nazev trasoritky je konipas, coz je take slozenina. A pak uz jsme u toho koniklece a pampelisky.

  2. Octomilka je malá muška, jejíž larva žije na kvasících látkách rostlinných. Někdy se Vám jich vylíhne mračno v přezrálých hruškách, a díky tomu, že se velmi rychle množí, jsou užitečné pro biology ve studiu dědičnosti. Vědecký název je Drosophila, složený ze dvou řeckých slov: drosos = rosa, a phileo = milovat. Drosophila je tedy ta, která miluje rosu.

  3. „octomilka“ už jsem slyšel číst i jako „oktomilka“. Že by to neznamenalo zálibu v octu ale že vždycky „osmkrát“ ?

  4. Třasořitka je podle mě břišní tanečnice. Břišní svaly slouží k pohonu toho, co je o trochu níž a vzadu.

  5. Zatimco ten octomilka neexistuje, misto drosophila je mozne take rici drosophilus. Podobne znejici drosophyllum neboli rosnolist, je vsak neco docela jineho. Drosophyllum by si na drosophila pravdepodobne docela pochutnalo.

  6. ,,Třasořitka“ je asi podle vzoru ,,vlezdoprdelka, šušňa, žebrota, hračička, dobrota a j.v čísle jednotném bezpohlavní .Cha,cha.

  7. Tak to je přísná hustota, fuckt přísná. Prej kujeborec, kudlonožec, kudlomrd, kujevrt – ty woe, co to řešíte tady na tý sajtněěě???

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *