Trávník

Jiřulka vytrávil a ejhle…
Na zahradě máme několik občas posekávaných ploch a ze zvyku je nazýváme TRÁVNÍK, ač je tam tráva v převážné menšině. Správně by se některá měla jmenovat JETELNÍK, jiná PAMPELIŠČNÍK, jiná a druhově nejrozmanitější asi PLEVELNÍK. Našli bychom nějaké vžité výrazy pro tyto rostlinné kultury?

15 odpovědí na “Trávník”

 1. No,to mne zaujalo.Když moji psi mají potíž s trávením,žerou trávu a řešení nastane dávením trávy.Tlustší polovina mne tvrdí,že jim předkládám k trávení trávu,když mám záchvat racionálního stravování a vařím ze zahrady,místo z mrazáku.jsem potom travička,když vařím travičku?

 2. Já, tupka ,teprve dočetla zadání.Další výrazy jsou ,jeteliště,pleveliště,hrachoviště…

 3. Pes je dobrý strávník, ožírá i trávník. Jeho panička se napase většinou pohledem na zelený trávník jako takový. Lehnout do trávy se bojí, její miláček tam někde zanechal bobky, které neodklidila, protože je to pod její důstojnost. Páni se také napasou pohledem na zelenou trávu, až když na ni vběhnou dvě jedenáctky. V poločase a po zápase pohled na trávník spláchnou několika dvanáctkami. Kdo z nich má velkou zahradu, má trávníku plné zuby, kosení trávníku se mu časem zajídá a dělá se mu špatně, když má jít zase kosit. Mně se nejvíce líbí trávník, když je na něm alespoň 20 cm sněhu.

 4. Poučení z Mrštíkovy Maryši: Sedlák Vávra rád léhal na své travičce a skončil pod drnem. Musíme tam všichni.

 5. Botanika skýtá široké pole působnosti slovodnářské činnosti. Zkoušel už někdo z velectěných kolegů zalézt do zimolezu?

 6. Jožine, Páni se napasou pohledem i na libovolný počet sedumnáctek, osumnáctek atd. A nemusí být ani na trávníku, plevelníku apod.

  Jiřulko, obzvláště pikantní musí být pampeliščník, pokud to bude vyslovovat člověk s vlhkým přízvukem.

 7. Qwakoši, ty -náctky už nejsou, co bývaly. Většina z nich kouří jak parní lokomotivy. Když nastoupí do autobusu, mnohé zapáchají jak týden nevysypaný popelník. Když pak nechtěně vyslechnu jejich mluvu i jak se vzájemně titulují, obrátí se mi žaludek podruhé. Raději se proto koukám na kopáče na trávníku, i když jsou možná podplacení i s rozhodčími. Je zajímavé sledovat, co všechno musí zakopat, aby dosáhli předplaceného výsledku

 8. Ve městě připomíná trávník psí exkrementiště, nevím jak u vás, ale v Praze je to bez připomínek.

 9. Fotbal nesnáším, protože to černý kolečko, co házejí přes tu přepážku není pořádně vidět a pak jsou přitom výtržnosti, mělo by se to zakázat!!!!!

 10. Nejteplejší slovo na světě se vyskytuje v ruštině-„ZAŠČIŠČAJUŠČIJSJA“- Starý vtip: Co je to „ŠEŇO“ ? (Potrava pro teplé koně)

 11. Pro Jiřulku přidávám mně známou krajovou obměnu: Staršij staršina Šiškin zaščiščajuščij ščerbinu…

 12. Cituji z jedné starší učebnice: Robert Rawly rolled a round roll round. Where is the round roll Robert Rawly rolled round

 13. Two rums to room two two two – volá na recepci amík ubytovaný v českém hotelu na pokoji 222, aby si objednal dva rumy.
  Recepční se nedá: Tramtardá tramtadarádá, ty debile!

 14. Jiříku

  trávnik ve městě je tedy vlastně hovnik. Během povodně pak vodnik. Trávnikem je pak pouze během potravy. O tom je vlastně La traviata. Je to přeci úplně traviální. Inu, už přestanu otravovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *