Trh

Volná ruka trhu měla vyřešit vše, ale nevyřešila. Asi ji někdo klepl přes prsty.
Co tak pro příště posílit trh o tah a nadhoz? Říká Jožin …

Já dodávám, že noha trhu nezklamala 🙂

14 odpovědí na “Trh”

 1. a co teprve veletrh (roztržené kalhoty, trenýrky i pdel – jistě pamětníci popotáhnou dojetím při vzpomínce na léta mládím zlacená, kdy se takovéhle vtipy jen rojily).

 2. Zdeňku, já myslím, že trh potřebujeme spíše rozvinout, máme ho totiž špatně nastavený, viz Trhové Sviny.

 3. Je-li pravda, že trh je zavinutý, je jasné, že jeho ruka nebyla klepnuta přes prsty a také nemohla nic vyřešit. Ruka trhu nebyla a není volná! O noze nemluvě.

  Máte rádi v závinu rozinky?

 4. Jaroslave, konaly se trhy i se sviněmi, ale na nich byl zákazník skutečně pánem. No a případní výtržníci na trhu utžili většinou pár facek a byl zase klid.

 5. Výtržníci vtrhli do tržnic, ale někteří potrhlíci se trhli a zdrhli i s trhavinami a trhovkyněmi. Ať si trhnou, trhani z Trhanova.

 6. Ač neviditelné, přesto makají. Protože jsou neviditelné, tak nikdo přesně neví, jak pracují. Proto bývají některé trhy neprůhledné. Je zajímavé, že státní zakázky se chovají ještě neprůhledněji, ale to nikomu nevadí, protože je to voda na mlýn stranických pokladen a lidí, kteří se v tom velmi neprůhledném prostředí dovedou skvěle orientovat a pohybovat. Omlouvá se to tím, že stát neumí se svým vlastnictvím dobře hospodařit. Dobře nám tak.

 7. Začínám trh chápat: Neviditelná hlava trhu spekuluje na burzách tak, aby vzápětí neviditelná ruka trhu trhala peníze z kont i kapes všech, kteří se nechali napálit.

 8. Na který stát došlápla neviditelná noha trhu se státními dluhopisy, tam nejméně deset roků HDP neporoste. (Až se budou vybírat kandidáti na nobelovku za ekonomii, lobbujte pro mne za mne!)

 9. Ty ruce se kdysi za podivné rejdy šmejdy usekávaly.Ne,že bych byla krvelačná,ale…

 10. Olinko, klidně buďte krvelačná, ale je-li něco neviditelné, nejde to useknout. Je velkým problémem dokonce osekat i viditelnou korupci. Policie by o tom mohla mluvit, kdyby mohla!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *