21 odpovědí na “Úlek”

  1. Moje babička dělala cukroví, kterému se říkalo úlek – jako že malý úl. Byly to pomleté ořechy s rumem vtlačené do formy ve tvaru včelího úlu, naspodu byl kulatý piškot. Takže mne překvapilo, když jsem se na střední škole dozvěděl, že slovo úlek má nějaké negativní konotace…

  2. Úlek mne postihl,když zavřeli pana poslance Rátha.Hned jsem prohledala všechny krabice od bot,vína a teď začnu vytrhávat podlahy.Co, kdyby…

  3. No, pro pana poslance to nebyl jistě jen tak nějaký úlek, ale óbrúl. Se divím, že to s některým z potrefených neseklo, ale není všem dnům konec. Zajímavé, kolik slušných lidí se viditelně raduje nad jedním konečně přiskřípnutým lumpem, jako by to měla být předzvěst nadcházejícího ráje na zemi. Holt nám v té mizerii stačí byť jedna dobrá zpráva a svět je hned hezčí. Nebo je to pouhá škodolibost? P.S. Olinko, našla jste vůbec něco? Pište, přehánějte!!!

  4. Věruško,našla.Od loňska jsem hledala nové luxusní diabetické pantofle,jediné,ve kterých svěže vydržím celý den.Obrovská radost.Pan poslanec je mým požehnáním.Už jsem myslela,že jsem pantoflíčky přibalila do balíku do Diakonie Broumov.Loni jsem si tak zašantročila všechny letní šaty.Prostě slepice,no.

  5. Co se týká vytrhání podlahy,i to jsem učinila,ovčem s opačným efektem.Nikdo mi pod podlahu nevnutil melouny,leč nález byl.vytrhala jsem podlahu v kurníku u svých družek.Našla jsem tam početná hnízda potkanů(sakra,jak se potkan jmenuje latinsky?).Rušili naše slípky ve spaní a nepochybně jim užírali potravu!!!Tak se jim dostalo krabičky,která vyluzuje pro ty mrchy nepříjemný zvuk a nikdo jiný ho neslyší.Chyba se ukázala v tom,že krabička je napájena proudem ze sítě.Do týdne překousali šňůru-přísahám.Potkani jsou fantasticky chytří,na rozdíl ode mne.Ale už šli do háje,krabička dostala baterku.

  6. Rattus norvegicus – a podobnost čistě náhodná :-)). Docela se divím, že vám nežrali vejce a pod. Asi byste si spíš měla pořídit návnady u deratizátorů, je to sice kruté, ale už to není na férovku, potkanů je několikrát víc než lidí, navíc roznášejí opravdu nebezpečné nemoci,jako leptospiróza. Na oplátku – jak na hryzce? Kdysi v Zahrádkáři byl celý seriál, kde čtenáři popisovali své metody – automechanik pouštěl do hryzčích děr výfukové plyny, plukovník v.v. číhal a střílel, byla to docela legrace číst, ale teď, když se hryzci blíží k mým záhonkům, mě smích přechází, a Lucince jsou hryzci egal, pokud na ni rovnou nevykouknou ze země, to se strašlivě lekne a vyskočí asi půl metru do výšky a uteče. záhon nezáhon, pak už jen nezáhon.

  7. To musí mít nějaké zmutované hryzce, Michal David vypadá skoro tak blahobytně jako já, tak bych to odhadoval na díry v průměru 50cm

  8. Jirko, pletete si průměr s poloměrem, ale stejně by ten metr stačil stěží. A to znám M.Davida jen z televize, kterou, len sa mihne, přepínám, nebo spíš vypínám.

  9. Na hryzce má platit ta krabička-plašička.Sic jim neublíží,leč naštve a tak jdou o zahradu dál.Každopádně cítí diskomfort a nemnoží se.To jsem vyzoušela.Platí to i na krtky.Také jsem zkusila psí a kočičí chlupy,ev.lidské vlasy.Jde to,ale jen na malé ploše.Oni klidně změní díru a zasmějí se.Návnady jsou dobré preventivně pro případ,že se přistěhuje první-t.zv.prubíř.Ten se nabaští a ostatní pozorují,jestli chcípne.Když ne,zahájí nástup na osídlení.Když jo,počkají,až Vám dojde ,,krmivo“a zahájí nástup na osídlení.Prubíři jsou staří a z chovu vyřazení jedinci a jejich skon neohrozí tempo množení.Deratizátoři mají k dispozici přípravky,které pomohou,ale vy se nedoplatíte.Sami je získat nemůžete.Tedy jo,ale přes dobrého známého a s maximální opatrností.Hlavně že máme zelí.

  10. Tak si myslím, že rourou (hele, to zní docela polynézsky, jako kai-kai, Bora-bora a pod., že?) o průměru 50 cm bych se nepropasírovala, ani bych to nezkoušela v obavě, že se cestou zašprajcuju, on to dareba hryzec jistě nemá rovně. Teď uvažuju, jaký mám průměr já, asi celkem průměrný, možná vážený (aspoň doufám, že něco jako vážený průměr existuje), ale i kdyby průměr prolezl snadno, co ty vystupující části, navíc vystupující pokaždé na jíné straně? Navíc – nemám ráda ani jeskyně, natož tunýlky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *