Úspěch

Manažeři prahnou po úspěchu, protože bývají nejčastěji hodnoceni podle své úspěšnosti v řízení svěřeného kolektivu. Nabyl jsem pocit, že úspěch odvozují od slova spěch, proto dávají svým podřízeným na splnění úkolů šibeniční termíny, ale zapomínají přitom na stále platné pořekadlo „práce kvapná – málo platná“! Vypozoroval jsem, že na plnění úkolů nemají čas, ale na odstraňování nedostatků vyprodukovaných ve pěchu mají najednou dost času i prostředků.

Zajímá mne, co považujete za úspěch Vy. Nemusíte odpověď uspěchat, k tématu na SlovuDne je možné se vracet i později.

Jožin

10 odpovědí na “Úspěch”

 1. jestli ti manažeři spíš nelační než prahnou ……….. a lační proto, aby se nabažili. neb není nad nabaženého manažera. ovšem nabaženost je začátek konce jeho tahu na branku, abych tak řekl. toť koloběh života, jak by řekl Darwinův žák Cesare Lombroso.

 2. Někomu může slovo úspěch zavánět i napěchovanou prkenicí.

  Já pracuji ve stavebnictví a musím konstatovat, že někteří z mých kolegů hrubšího zrna by se nerozpakovali označit lecjakého manažera i novotvarem pana Pavelky, ovšem s tvrdým y.

 3. ú-skok, ú-spěch(?), ú-tok(?), ú-prk(?!) co to ú-vlastně znamená? úspěch lze uspěchat (Pyrrhovo vítězství, i když si nejsem jista, jak moc spěchal), ale útok nelze utéct (i když kdo uteče, vyhraje) a o uprkaném úprku vyprávějte něco kozám! Maně se mi jeví, že by Slepička mohla něco podotknout, ale aby mě neklofla!

 4. no a když ještě uvážím ú-směšek, ú-krojek a ú-plněk, stojím nad tím ú-plně v ú-žasu.

 5. Pra-hnutí je zřejmě prapředek neziskových iniciativ. Předvčířem u Anděla tři podivné bytosti v kanadách, v černém a jinak tvarohovitě bílé s piercingy na včech možných viditelných (a jistě i těch ostatních) částech těla s mikrofonem agitovaly za podpis petice Pro referendum. K tomu hulákaly přes mikrofon „Radar způsobuje impotenci!“ a spoustu dalších pitomin. I přikročila jsem k nim se slovy: „To nemyslíte vážně, přece nemůžete hulákat takovéhle hámotiny na celé náměstí!“ Aniž by z nich vypadlo jediné slůvko, pustili přes zesilovače příšerný smích, který mě provázel, dokud jsem nenastoupila do tramvaje. Litovala jsem, že se mnou není Lůca, argumentovala by adekvátněji.

 6. Lůca by mohla při styku svých zubů s jejich oděvem a pokožkou ještě něco chytit. Při razantnějším projevu svého názoru, kdyby tekla krev, dokonce AIDS nebo žloutenu typu B. Takto jste prostor opustila středem a beze ztrát.

 7. Mnoho jich spěchá, by úspěšní byli.
  A takto pílí za úspěchem.
  Ztracejí síly, protože pílí, úspěch se hroutí.
  Musí se zouti, nožky si ošetřiti.
  Úspěch, ten čipera, jak bleška přeskočí,
  když kolem pílí, co měl víc síly.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *