Utrejch

Zravim. Našel jsem další zajímavé slovíčko – utrejch. Doposud jsem to slýchal jen jako vyjádření naprostého tekutého blivajzu a jedu, ale teď jsem to slyšel od Moraváku používat pro vyjádření všeho, co jim nevonělo…

… zaslal autor zvracejícího velblouda

32 odpovědí na “Utrejch”

 1. Utrejch, otrušík…starý název oxidu arsenitého. Je sice bezbavý, bez chuti a bez zápachu, ale za to se z něho udělá opravdu zle. Zvracení, průjem atd. Pokud to přežijete (umírá se na dehydrataci nebo blokádu ledvin) máte játra hin.
  Proto tedy blivajz.

 2. No to je teda téma, pani Borghiová! Kašlete na utrejch, dopřejte si vošlejch (pokud víte, narozdíl ode mě, co to je – váhám mezi šnitlíkem a libečkem). Ovšem .libeček pozná každý kulinární ignorant.

 3. Ošlach, ošlejch – cibule nebo česnek či pór pěstované
  pro nať nebo stonek,
  česnek ošlejch,
  cibule zimní, pór zahradní
  ošlejch menší – pažitka setá

 4. Připojuji se k Leo K, který nám jasně utrejch vysvětlil včetně jeho vlivu na náš organismus, jen si myslím, že blivajz se dá sníst (pokud se přemůžete) a nemusí mít tak tragické následky. Snad jenom, že se člověku obrátí žaludek, ale nekončí to smrtí.

 5. A nizozemští traviči pojmenovali na počest kysličníku arsenitého město Utrejcht. A možná Casanova v blahé předtuše přístav Zandaam.

 6. Že je utrejch bez chuti a zápachu,jsem nevěděla.Nazýváme tak strašně hořké nepoživatiny

 7. Nevím sice kde se daj sehnat psí dečky, ale utrejch se prej dá koupit za dvaciáš u apatykáře. Alespoň v městě Brooklynu.

 8. UTRum, EJCHuchu. (Mydlářova slova, když zdárně dokončil práci na zakázce od soudu: Maryša Vávrová – provedení stětí.)

 9. Zdá se, že náš ctěný dobrodinec a provozovatel těchto stránek si užívá zaslouženou dovolenou. Anebo : nemohl se dívat, jak se zde kolikrát hádáme o „kozí chlup“ . Proč právě o kozí ? Proč ne o kočičí nebo psí ? Němci mají rčení “ hádat se o cisařovy vousy“. Poradí někdo, co stojí za hádání?

 10. Hádání stojí za starou bačkoru, jsem pro konsenzus a jsem ochoten vynutit si souhlas třeba i násilím. Je snad někdo proti!?

 11. Janinko, třes se. Narukoval jsem do kuchyně a okamžitě jsem zaujal pozici žáby na prameni. Myši se nám do ledničky nedostanou, tu si ohlídám sám.

 12. křížovkáři : ut je …..?
  RUM to ví každý : rozumně utracená měna.
  Paní Diblíkovou pozdravuji, je pozorná,vnímavá, nekonfliktní a ke zkřižmonožnosti se nevyjadřuje.Též zdravím číhajícího poutníka za knedlou, šlachovitého Sama Ejč, Jožina, Jirku,Jiřika, Haryka, Lahváka, Olinku, Jiřinu, Ivu,Ivanku,Janu, Janinku, Qwakose,a
  Jiřího Pallase, jestli to čte, a vůbec všechny, které jsem i, hanba mi, zapomněl.

 13. Ut je do.
  Admin se nám fláká, navrhuji samoobslužnou variantu.
  Například anály jsou podle cizoslovníku letopisy. Tak nevím…

 14. Gabrieli, samozřejmě to čtu – a nejen to, průběžně likviduji příspěvky idiotů, kteří chtějí naši jazykomilnou instituci zneužít. Jaroslave, díky – zveřejním.

 15. Ještě k neutrum x utrum: neutrál x utrál (patří do sféry hudební, v f (v mol bývá z celtoviny, v dur pro kvalitnější nástroje z lepenky /či vulkánfíbru/ až z kvalitní kůže neutrino x utríno (ze staroslověnštiny z oblasti péče o domácnost: „nádobié je umyto i utríno, v kautnicu uložíno“).

 16. Věro, ujasněme si to: UTrál jest v novější solmizační soustavě DOtrál, v notaci tedy Ctrál. Tudíž z definice nemůže být v F, ať už lepenkový nebo filcový. FUTrál je kvintakordický rál C dur s přidanou kvartou (C4).
  Nádobié nemyji, mám strach, že bych ho zamyl – po vzoru zapral.

 17. No, to jsem si dala! Poslechnou, Pavelka, nejsou ňákej moc vzdělanej? Prej UT, stará solmizační slabika na dvě! Napsala bych PCHE!, ale obávám se, že byste to opět zneužil k nemístnému (fuj, až se to stydím napsat) kvintakordickému vytahování.

 18. Věro, podrobnosti dořešme jindy; dnes (29. 7) ve 14:00 budu sedět v Jevíčku na zahrádce restaurace Morava, poznávací znamení pleš zakrytá slamákem.

 19. Pane, jsem počestná žena, váš vzkaz jsem přečetla až teď, poznávací znamení křížek po funusu.

 20. Pavel Řezníček někde užil modifikaci „…s krucifixem po žehu“. Docela mě zamrzelo, že jsem na to nepřišel sám.

 21. Páně Řezníčkova modifikace platí jen pro G dur, případně e moll. Pokud budou hrát trauermarš v Es dur, případně c moll, pak tam musí mít 3 béčka.

 22. Buďte bez obav, páně Zedníčkova žehu či pohřbu se účastní umělců mnoho i z kategorie A, většina bude mít od soudu rozhodnutí, že nikdy registrováni nebyli. (Osobně si myslím, že v této profesi bylo verbování snadné a odmítnout nabídku spolupráce bylo riskantní.)

 23. Paní Diblíková,mrzí mě, že jste nezaregistrovala příznačný jev těchto stránek, že politické nebo politizující příspěvky bývají buď bez komentáře anebo s komentářem hodnotu komentáře snižujícím či zesměšňujícím. Na netu jsou přehršle příležitostí projevit koherentní či ad hoc projevy třídní, rasové, sociální či subalterně vnímané snášenlivosti. Ale pro Vaši vervu v jiných souvislostech, přihmuřuji oko 🙂

 24. Gabriel to formuloval velice pěkně, pouze zapoměl, že má každé pravidlo výjimku. Já smím proklínat Klase, Havla, Bushe. papeže a spol. Na druhé straně má opět Gabriel pravdu, že se na mé výlevy mohou všichni vybodnout. Když si tedy potřebuji ulevit, dávám si úlevu většinou do sblogu.

 25. Pane Pallasi, velmi Vám rozumím. Protože v mé široké rodině nejsou všichni „computer literated“, ponechal jsem v chalupě pro ty účely černou kuchyni. Pamětníků bych se zeptal, kdy z poutí vymizeli fackovací panáci?

 26. Gabrieli, fackovací panáky s obličeji šéfů používají některé japonské firmy pro uvolňování agresivity zaměstnanců dodnes. U nás si omladina udělá fackovacího panáka z kohokoliv, kdo je po ruce, a je to od té doby, kdy se vytratilo z povědomí lidí přikázání „miluj bližního svého jako sebe samého“.

 27. Jiří, pro všechny (včetně masochistů) platí, že by neměli naplňovat pouze literu, ale měli by jednat v duchu přikázání. Každý by si měl být vědom své případné abnormality a měl by se naučit se svým hendikepem žít tak, aby tím nezatěžoval své okolí nad únosnou míru.
  Určitě jsem se nyní vyjádřil dost kostrbatě. Vidím, že pro fundovanou diskuzi mi schází nejen všeobecné, ale i teologické vzdělání. Gabriel by mi mohl pomoci, kdyby chtěl…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *