Vidět rudě

Vidím rudě, když vidím co se děje na české politické scéně. Odkud ale ta rudost pochází? Gabriel vidí jistě také rudě když si mne oči nad chybnými mě a mne a pomyslným rudým perem proškrtává chyby v příspěvcích na SlovuDne.

Takže přátelé hrrrr na ně a zjistěme, proč zrovna rudě?

26 odpovědí na “Vidět rudě”

 1. Budu neustále opakovat, ad oči vymnuté…,chybičky jsou nutné, už jako třeba test na všeliké soužky úče vůkol. Lehce zablábolím, že, a hned vidím jestli je v zatím neznámém kolektivu přítomna zavilá pedapagoda. Okamžitě totiž vybublá.., a je to , hned vidím s kým jedu v autobuse….a to je zatraceně dobré…
  Jinak jsem docela rád, že opět se nesnažíme žít v nějakém nadiktovaném idelálu, ale jako obyčejní chybující, i když se nám všelicí novodobí bohové a zvěrstevzvěsti snaží nové ideje znovu vrchem dolem vtlačiti. To by zase teklo krve rudé.., ostatně jako vždy když se příliš idealizuje

 2. Já to vidím naopak bledě. Navrch mají nevěrozvěsti, protože je snazší bořit než tvořit. Kam až to mohou dotáhnout militantní ateisté, předvedli v minulosti jakobíni a bolševici.

 3. Ad bolšáni a jiní jakoblbci, to je furt o víře a naivitě věřích, že se něco změní. Pámbíčkové jsou samozřejmě jiní. A změna spočívívá v množství krve, kterou nutno prolít, aby blbosti bylo učiněno zadost. A pak to zatraceně dlouho trvá, než se vše vrátí do původního stavu..

 4. Spíš bych to tipla na španělštinu. Ver je vidět, rojo červená barva. Původ bych hledala buď v koridě nebo u vlivu Španělů tady u nás.

 5. Červená barva dráždí býky, krocany i některé kohouty, takže na venkově se moc nenosí. Ve městech pak dráždí spěchající řidiče a dokonce i řidičky, pokud ji uvidí na semaforu. Ti ji na semaforu uvidí i při zelené vlně, když překračují povolenou rychlost, takže pak projíždějí městem na červenou vlnu.

 6. Milá Trvalinko, jestli to nebude duševní porucha, způsobená nedostatkem schopností, udělat si v hlavě pořádek, při čtení novin a sledování médií

 7. Podle Davidových direktiv se noviny čtou a ostatní média sledují. Není divu,že se duše může porouchat když poslouchám rádio a vidím dva odlišné světy při čtení švédských a českých novin.

 8. Jiří, při sledování virtuálního světa v médiích v kritických momentech používám úryvek ze střelné modlitby „…aby nás Pán Bůh při zdravém rozumu zachovati ráčil“, doufaje, že neberu Boží jméno nadarmo.
  Jinak se omlouvám za neúmyslné komolení příjmení, proto scházející malé „l“ v mém minulém příspěvku vynahrazuji několika velkými LLLL s ještě větší omluvou.

 9. Vizme rudou jako jeden z odstínů základní červené. Pro Číňana je to barva štěstí, pro Čecha velmi často barva číslice záporného salda na kontokorentním účtu. Červená barva také bývá spojována s vášní i erotikou – červené lucerny, ale i s ukončením studií – červený diplom. Rudá je i barva planety Mars, symbolu války. Líbí se mi dva zástupci ptačí říše: dřemlík rudohlavý a frankolín červenozobý. A prosím, rozlišoval bych významově „vidět rudě“ a „rudé vidění“. Rudé vidění bývá často zdrojem diskrepance u Zelených.

 10. Zelené od posledních událostí rozlišuji na ostře zelené a bledě zelené. Místopřesedkyně bledězelených v Krausově pořadu Uvolněte se prosím se neuvolnila, naopak se zasekla na biomase, protože neuměla odpovědět na otázku, co se to vlastně při topení biomasou pálí v kamnech.

 11. O dřemlících zde:

  PTÁKOVINA

  Brkoslav severní
  bývá často
  nevěrný

  A dřemlík tundrový
  velmi dobře o tom

  Tak prozradil to
  labuti
  neb ta je stále
  při chuti…

  /pokud to někoho zajímá../

  Jinak Katuška Biomasá je můj je mj tajná ideál. Jen co si prostřednictvím jistě moudré Evropy připne za jméno nějakého toho Pin head Dopa, tak bude jistě tou nejžhavější kandidátkou na ministryni českých pomazaných školiček.., jo a měla by chodit v červeném, je to především barve velmi infantilní…

 12. dovolil bych si Vám oponovat vážený Gabrieli. neboť ukončení studia nemusí vždy nutně evokovat pouze červený diplom. alespoň ne u mne. a závěrem malý dotaz. mohla mít Libuše rudé vidění? a pokud ano, proč o něm svým družiníkům tehdy neřekla? uměla by ho také náležitě vysvětlit? a pochopili by to přítomní udatní rekové? nebo je nechtěla zbytečně strašit? s pozdravem okultní historik amatér S.H.

 13. Ctěný kolego, zdravím Vás do skromné, leč čisté okultistické historické amatérské badatelny (pořadím přívlastků si nejsem jist). Libušina vize byla nadevší pochybnost mnohobarevná. Lidské vnímání barev je totiž založeno na optickém klamu. O tom blíže v optice, adici a subtrakci. Rudimentární poznámka: Libuše, jak jsem přesvědčen, byla zbloudilá vestálka. Metejte po mně !

 14. Tak zase budeme mít dva premiéry: jednoho prozatím vládnoucího se ztraceným mandátem, druhého prozatímního prozatím nevládnoucího s perspektivně velmi omezeným mandátem. Že bych od radosti metal kozelce, tak to po mně nechtějte, musím totiž pokračovat v protikrizových opatřeních, tedy utrácet peníze, abych povzbudil naši ochablou ekonomiku, dokud ještě nějaké peníze mám. Až se úplně vycinkám z peněz, dolehne krize i na mne, bez ohledu na to, kdo u nás vládne či nevládne, a kdo vede Evropu a kam.

 15. Nejsem si jista, kdo teď vlastně vede Evropu, jsem si téměř jista, kam ji vede, ale ostýchám se to napsat.
  Rudě určitě viděla Zelená Kateřina, nevím, jestli se uvolnila alespoň po pořadu
  Co znamená „vidět rudě“ by možná uměla definovat paní Vlasta. Z jejích mnou dosud přečtených příspěvků mám pocit, že i v tomto směru má bohaté a sdělitelné zkušenosti.

 16. Stačí trochu větší námaha než obvykle, lomivé vlásečnice a krev se řine do bulvy. Časem se vstřebá, ale ten čas je proklatě dlouhý. Takže jedinec vidí rudě (připadá mi to spíše jako hnědá), kvůli chvilkové příhodě, ale dloouuho si to musí připomínat.

 17. Svěřím se ctěnému publiku, k čemu může vést rudé vidění. Ráno, během patnácti minut, na mě byl spáchán dvakrát atentát. Jen díky zlomkům sekund jsem vyvázl celý. Můj problém je, že vyváznuv na silnici z atentátu, vida rudě, přeji atentátníkovi smrt. Trápí mě zejména ta intenzita okamžité nenávisti. Je to přirozené?

 18. Hody, hody, doprovody,
  jdu k Vám krize – nekrize,
  nežádám já o výhody,
  nechci ani provize.
  Chci jen popřát hezké svátky,
  radost v duši, sluníčko,
  ať se máme všichni rádi,
  a svět je lepší maličko.

  Sousedská velikonoční koleda z Moravy

 19. Domnívám se, Gabrieli, že v situaci, v níž jste se ocitl, jsou pudové reakce zcela přirozené a namístě. Jo takhle kdybyste atentátníkovi přál, aby se oženil nebo aby mu načepovyli kyselý pivo, cítil bych v tom intelektuální kalkul a povážlivou charakterovou vadu. Takto můžete být klidný.

 20. Ruda bez čárky nad a je můj dlouhodobý sused, který mi neustále opakuje, že až to znovu povoli, tak mě znárodni ,až se prý budu divit. Protože se prý furt vykořisťuju a vykořisťuju zatímco on spíš života užívá.., což je dost problém, protože jeho stará by spíš chtěla, by se ruda vykořisťoval též, ku prospěchu rodiny i vlasti, což rudu samozřejmě řádně až nenapravitelně síří, a proto občas vidí rudě a dokonce se netají tím, že nějaký ten odstín oné infantilní červené barvy bude i volit.., bo vykořisťováni nema z principu rad…., ale slivovicu ma dobrů…, veselé povelikonoční krizování…

 21. Jsem nerudný. Být rudný, těžili by ze mne. (Citát nějak souvisí se Semaforem, se Zábradlím a spřízněnými komunitami. Kdo ví víc, dejte prosím vědět.)

 22. Kdo to na Vás, Gabrieli, páchal atentát? Nebyl to onen slavný Hottentotenpotentatentantetrötter?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *