Vlasy koušou

V kuchyni mě dnes kudlala choť a dříve než stačila nadělat zuby, začaly mě kousat vlasy. Rozhodl jsem se přijít na zub kousání bezzubých vlasů, ale nějak jsem k ničemu nedospěl. Myšlenky zabloudily od vlasů k tupé, které by se mělo logicky nazývat vlasová protéza.

Pro bystré mozky: koušou vlastenci?

18 odpovědí na “Vlasy koušou”

 1. K heslu vlasy cow show: Vlas mohou kousat tencí i tlustí, je ale otázka, zda si na něm pochutnají. Řezník pan Effenberg kdysi odpověděl jednomu stěžovateli na přítomnost štetiny v ovaru: „Kde je chlup, tam je chuť“. Ale štětina není vlas a Gottwald není Tuzar. Mě osobně vlasy nekoušou, spíš po střiži píchají a štípou. Ale blíží se den, kdy už nebude co stříhat.

 2. Taktéž nebude čím kousat, ale pak nastoupí zubní náhrada. (Nevím, je-li to protéza nebo proti-, možná je rozdíl mezi horní a dolní tou onou zmíněnou). Malá Janička se po přestěhování do bytu nad hospodou poprvé vrátila sama ze školy a s očima navrch hlavy povídá: Mami, před hospodou ležej zuby i s dásní! Kromě vlasového tupé máme vlasové nudle, vlasové linky (a oční linky), vlasovou linii a Vlasovce. Taky Alexandrovce. A Přemyslovce (na průmyslovce v Reslovce – ale to jsem se drobátko nechala unést). Naši Dianku nekousalo, ale štítilo a už nám to v rodině zůstalo. Taky se u nás doma říkalo: Nedělej ksichty, zůstane ti to, víš, že tetě Jůlince to zůstalo!

 3. Když má tupec tupé, má chytrák ostré? Nejspíš lokty. A tupé nechal v kupé.

 4. No tak vlasová protéza – to už je moc! To už by musela existovat i zubní paruka! Fuj!

 5. Tencí vlastenci spíše šimrají mou bránici. Zato na vlas tenký bývá radost pohledět, a co teprve má-li dívčina i sličnou tvář!

 6. Pokud se týče vlasů tak ty nejen koušou,ale mohou i zrazovat a říká se o nich; „vlas, ti zrádci“. To jsou ty co člověka opustí a nechají mu pleš.

 7. Profesionální deformace se u kadeřníka či kadeřnice dá snadno rozpoznat, až když chtějí dát novorozenci jméno Vlastimyl.

 8. Zdravím, jenom tak naokraj k výše zmíněnému Pa a domací obuvi. Papuč, třeba jako zbabranej převrat, něco jako listopad 89….
  A jinak.., Ne nado grustit gospoda oficery…..
  wbgarden

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *