V kuchyni mě dnes kudlala choť a dříve než stačila nadělat zuby, začaly mě kousat vlasy. Rozhodl jsem se přijít na zub kousání bezzubých vlasů, ale nějak jsem k ničemu nedospěl. Myšlenky zabloudily od vlasů k tupé, které by se mělo logicky nazývat vlasová protéza.
Pro bystré mozky: koušou vlastenci?
K heslu vlasy cow show: Vlas mohou kousat tencí i tlustí, je ale otázka, zda si na něm pochutnají. Řezník pan Effenberg kdysi odpověděl jednomu stěžovateli na přítomnost štetiny v ovaru: „Kde je chlup, tam je chuť“. Ale štětina není vlas a Gottwald není Tuzar. Mě osobně vlasy nekoušou, spíš po střiži píchají a štípou. Ale blíží se den, kdy už nebude co stříhat.
Taktéž nebude čím kousat, ale pak nastoupí zubní náhrada. (Nevím, je-li to protéza nebo proti-, možná je rozdíl mezi horní a dolní tou onou zmíněnou). Malá Janička se po přestěhování do bytu nad hospodou poprvé vrátila sama ze školy a s očima navrch hlavy povídá: Mami, před hospodou ležej zuby i s dásní! Kromě vlasového tupé máme vlasové nudle, vlasové linky (a oční linky), vlasovou linii a Vlasovce. Taky Alexandrovce. A Přemyslovce (na průmyslovce v Reslovce – ale to jsem se drobátko nechala unést). Naši Dianku nekousalo, ale štítilo a už nám to v rodině zůstalo. Taky se u nás doma říkalo: Nedělej ksichty, zůstane ti to, víš, že tetě Jůlince to zůstalo!
Když má tupec tupé, má chytrák ostré? Nejspíš lokty. A tupé nechal v kupé.
No tak vlasová protéza – to už je moc! To už by musela existovat i zubní paruka! Fuj!
Paruka by snad měla být používána jako náhražka chybějící ruky?
(Pa = sbohem)
Správně, Jiří, právě tak jako pamlsek, parohy a papuče.
Tencí vlastenci spíše šimrají mou bránici. Zato na vlas tenký bývá radost pohledět, a co teprve má-li dívčina i sličnou tvář!
A co by na to teprve řekli pánové Vlas a Brada !
Pokud se týče vlasů tak ty nejen koušou,ale mohou i zrazovat a říká se o nich; „vlas, ti zrádci“. To jsou ty co člověka opustí a nechají mu pleš.
elinoire, chyba! Vlas a Zrada! (jak právě předestřel Jiřík).
Profesionální deformace se u kadeřníka či kadeřnice dá snadno rozpoznat, až když chtějí dát novorozenci jméno Vlastimyl.
Jiří Pallasi, paruka je spíše nepravá, tedy levá ruka viz. pa-kůň, pa-kobylka pa-nda
qwakoš ok, ale ne panda. Pan-da je ruský souhlasič.
V Rusku nemají pána, tam je buď gospodin nebo tovarišč da.
A co rádodajná paní?
Ano gospodin, ale ten byl přechýlen do Gospo-da
Jiří Pallasi je to pravda, jazyk takřka milovaný už pomalu zapomínám
Zdravím, jenom tak naokraj k výše zmíněnému Pa a domací obuvi. Papuč, třeba jako zbabranej převrat, něco jako listopad 89….
A jinak.., Ne nado grustit gospoda oficery…..
wbgarden