8 odpovědí na “Vypálit rybník”

  1. Možná by to šlo s nějakou razantní příměsí. Co se týče rybníka, znám jedno úsloví – vy určitě také. Vezmu si provaz a jdu se zastřelit do rybníka. Tak tohle bych někdy nejraději udělala. Třeba právě v této době.

  2. Před mnoha lety podnikatel z města postavil pálenici v blízké vesnici. V sezóně pracovala pálenice nepřetržitě dnem i nocí, neboť stát tenkrát ještě neuvalil na pálení tak velkou daň, jak je tomu dnes. V jednom suchém roce vyschl potůček, který napájel obecní rybníček, ze kterého pálenice čerpala samospádem vodu na chlazení destilačních aparátur. Jednoho dne se část ryb ocitla na suchu a starosta musel řešit, zda zastavit pálenici. Po krátkém váhání rozhodl, že pro tentokráte musí ryby v obecním zájmu ustoupit. Posměváčci z okolí se pak starostovi pošklebovali, že si nechal vypálit rybník. Nevím, co byste dělali na jeho místě vy, kdybyste také měli doma spoustu kvalitního kvasu a zásoby slivovice blížící se k nule.

  3. Nezkoušel jsem to,ale vzpomínám si v souvislosti s tímto úslovím na starý zvyk při výlovu rybníků, totiž že poté,co byl rybník vypuštěn a vytaženy sítě došlo ke zvolání „Rybník hoří!“ Po tomto okamžiku bylo možno svobodně a beztrestně vybírat z bláta ryby náhodou uniknuvší z výlovu.Tento pěkný zvyk se bohužel v dnešní nadměrně komerční době nedodržuje,čímž nám,rybářským pytlákům,vypálili rybník.

  4. Pohádka o Honzovi, který čertu vypálil rybník aneb Jak vázat písek do otýpek a uplést z hovna bič!

  5. Same, uplést z hovna bič prý není problém. Naopak problém je, že se s takovým bičem doposud nikomu nepodařilo zapráskat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *