Zač je toho loket

Po návratu z prezidentské volební selanky do našeho království kladu otázku: Dostanou(*) volitelé zač je toho loket? Kdo jim vyměří přiměřenou odměnu za voliče? Stačí pravítko v délce lokte? Není vhodnější v dědečkově šuplíku zastrčené logaritmické pravítko?

(*) Bude jim ukázáno

15 odpovědí na “Zač je toho loket”

 1. Myslím, že za to, co předvedli, je loket málo. Chtělo by to nejmíň sáh. A nebo je nakopat do prdele.

 2. Ale, ale, hoši, učte se od šikovnějších, kteří mají ostré lokty a vyznají se v tlačenici.

 3. Jistě, Jožine, právě že naši volení zástupci se pouze vyznají v tlačenici, ale mínění a přání těch, kterým jedině mohou vděčit za to, jak si úspěšně mastí kapsy, je jim po zvolení naprosto cizí. Ještě jsem neslyšela, že by se nějaký poslanec zajímal o to, koho si jeho – dnes už nezajímaví – voliči přejí za prezidenta. Nebo vůbec, co si přejí. Znají pouze svá vlastní přání a o ta bojují s kýmkoli a proti komukoli. Je to nechutné.

 4. RES PUBLICA

  Nemocný sní
  mocný zakazuje
  zbabělý na uších si sedí
  němý opakuje
  slepý hledí
  chytrák penízek už valí
  hlupák chválí
  hlupák chválí
  laciný levným slovo ředí
  národ marod
  repta reptá
  sudí popiskuje
  hlídač z mříží hledí
  a blázen
  ten se neptá

  v síni kat zas
  přešlapuje…..

  /pokud to někoho zajímá…/

 5. „Volitelé“ volí tele, které žije na hradě bez daní, vydání a odpověsnosti obklopené štábem lokajů s příjmem 5 melounů netto ročně. Zlaté tele je proti němu socka. Je na čase přestat věřit předvolebím lžím a chodit k volbám s jasným cílem vyšachovat prostituky a zrádce.

 6. No, jaksi, vládnoucí třída nám důchodcům neustále dává poznat, zač je v Pardubicích perník, a kolikrát bych takzvaným „zástupcům lidu“ nejraději ukázal, zač je toho loket za to, co nám předvádějí.
  Možná,že budete namítat, že používám nevhodnou pro tento čas terminologii, nicméně místo slíbených výhod (před volbami) se mi dostalo vystřízlivění zdražováním všeho, nač se podívám.
  Zjišťuju, že jakmile se kdokoliv dostane nahoru na horu ztrácí přehled o tom, zač je skýva chleba(natož ten perník)..a hlavně..ztrácí soudnost. Bohužel…

 7. Já tedy nemám smůlu, můj poslanec i senátor hovoří s lidmi a dobře ví, co jejich voliči chtějí. Co jsme si vybrali, máme, ovšem pravda je, že jsme si vybrali dobře. To máme kliku, že? Hezkou neděli i další dny.

 8. Jiřinko, díky!! Už jsem si říkala, že to začíná být fórum stejskalů. Ještě že Vás máme!

 9. Dámy, jsem docela rád, že s vámi mohu bez výhrad souhlasit…..
  A komu se to nelíbí, ať řádně volí, případně se nechá volit…
  Jinak , prosím, vraťme se ke slovíčkům…..

 10. Sahám-li do své děravé paměti, tak každé sáhnutí měří jeden sáh, což jsou zhruba dva dlouhé lokty, neboli čtyři paměťové stopy. Dlouhý loket nabídnu dámě a má galantnost v ní zanechá trvalou stopu, čili tři pídě dlouhý šrám. Ať dělám, co dělám, vždy si nakonec u dam pošramotím pověst.

 11. No jo, zač je toho loket se ukazuje známým gestem, zaťatou pěstí (nikoli dělnické třídy, ale zcela obyčejnou) a vztyčeným předloktím levé ruky, zatímco pravá uchopí vnitřní stranu levého nadloktí a levá udělá pohyb, při kterém vystoupí dvouhlavý sval.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *