Zásada

Máte zásady? V pořádku! Co však s majiteli kyselin? Jsou bezzásadoví? Když dělám něco zásadně špatně – jsou to také zásady? Nebo jsou zásady pouze pozitivní? Není těch otázek málo?

13 odpovědí na “Zásada”

 1. Když jsem pochopil, že jsem nesmyslně pošlapal své zásady, tvářil jsem se kysele, ale nepomáhalo mi to. Nepomáhá ani omyl nebo vlastní hloupost zatloukat. Svou chybu mohu částečně neutralizovat pouze a jen tenkrát, když ji přiznám a když se snažím ji napravit. Bylo by prozíravé vyhnout se zásadním chybám. To jsem nedokázal a mám v úctě ty, kterým se to podařilo.

 2. Každý by si měl sám pro sebe stanovit disociační konstantu a udržovat svou kyselost i zásadnost v rovnováze. Je to jednoduché:
  Disociační konstantu slabé kyseliny nebo zásady je možné vypočítat ze stupně disociace pomocí vztahu,kde symbol c° označuje standardní koncentraci 1 mol dm−3, střední aktivitní koeficient disociované kyseliny nebo zásady a γ aktivitní koeficient nedisociované kyseliny nebo zásady. U ideálního roztoku jsou aktivitní koeficienty rovny jedné.

 3. Když pošlapávám chvályhodnou zásadu, je v pořádku, že já sám či okolí se tváří kysele.
  Když ale budu pošlapávat nějakou odpornou (ryze negativní) zásadu, nikdo se tvářit kysele nemusí. Znamená to, že negativní zásady v zásadě neexistují, že jsou to jen skryté kyseliny ?
  Tedy odpověď na poslední otázku, negativní zásady jsou, jen kdoví jestli jsou to zásady.
  Jestli by to nevěděly neteře.

 4. Podle Vašeho výpočtu Gabrieli mi vychází, že jsem mírný borid, jemně řízlý chloridem. A oba aktivní koeficienty se rovnají jedna. Zajímavé a poučné! Díky za znovunabytou sebedůvěru!

 5. Pro lahvaka: Ale na kyselinu reagují bouřlivě až alergicky. Otevírá se možnost použití neteří tam, kde lakmusový papírek nestačí.

 6. vyzerá to tak že slová zo zásady sú tvorené tak že k činnosti ktorou sa to robí sa cez zá- dostaneme k tomu čo je výsledkom
  záhrada – hradením
  zákop – kopaním
  zápach – páchnutím
  zácvik – cvičením

  preto zásady museli vzniknúť – sadením
  kedže výsledok je čisto pojmový a nie materiálny aj sadenie muselo byť duchovné
  teda sadím v sebe niečo a keď sa to ujme mám zásadu
  a keď sa to neujme tak mám starú belu

  a kyselinári sú určite bezzásadoví

 7. Same Hawkinsi
  záchod je úplne jasný
  aj král tam ide, teda chodí peši
  chodíme tam a výsledkom je záchod
  keby sme tam nechodili tak sa pos..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *