Zvěrokruh

Astrologové, to byli velcí mágové, když do zvěrokruhu zařadili i několik zvířat, která neznám: Pro začátečníky v astrologii uvádím váhy a pannu.
Jožin

11 odpovědí na “Zvěrokruh”

 1. Že neznáte žádnou pannu, to by se dalo pochopit, takových mužů je víc, Hlavně si to neberte a nepodléhejte defétismu, vždyť nějaký mág pravil: Dum spiro spero

 2. Jsemžto jako astrologická panna na váhách zda střelec či vodnář nějak jsou zvířaty nebo to jsou zvířata?
  Jsem narozen v září, podle jména SEPTEMBER by to měl být měsíc sedmý, ale on je to devátý – no proč? Protože nějak chlápek Julius, co jakožto císař neměl nic lepšího pro svou reklamu, tak do kalendáře nastrčil další měsíc July a brzy poté si podobnej chlápek August přistrčil další měsíc August. Tím se ty další měsíce šouply. To je tak, když učencům do díla šťourají vládci. Podobně je to s letopočtem, Kristus se narodil pět let před letopočtem, který se počítá od narození Krista, jenže chybně spočítaného. Podobně se ve zvěrokruhu ocitlo víc nezvířat, než zvířat.

 3. Ad Jirka: Islámský úspěšný sebevražedný terorista podle místních zvyklostí přišel do 7. ráje, a věru – vše, co imám sliboval, až na jedno: Kdeže jsou ty panny, co se jich ještě žádný muž nedotkl? No támhle v magacínu, ale nafouknout si ji musíš sám!
  Ad Jiřulka:Těm ctibažným císařům se to ale stejně povedlo, vymysleli ty nejlepší měsíce a bez nich by nebyly prázdniny.
  A víte, proč Marušce nepomáhali červenec a srpen s fialkami, jahodami a dalšími komoditami (v každé správné pohádce musí být tři, ale nemůžu si vzpomenout)? Protože jsou teplí!

 4. Narodil jsem se ve znamení vah, takže od narození jsem váhavý. Doporučuji znamení vah přejmenovat na znamení skopce, protože jen co mi skončilo mládí, jde to se mnou stále s kopce. Skopec do zvěrokruhu patří víc než váhy!

 5. Já, jakožto vodnář k tomuto asi nemám co říci. Jsem tedy na vahách zda-li jsem či nejsem zvířetem. Když, ale kouknu do rodiny zvířena je zastoupena.. Ryby, beran, lev – naproti tomu blíženci, panna a váhy. Motám se z toho ve zvěrokruhu.

 6. Jaroslave, v tom tkví jádro pudla: Hovořit o oduševnělé bytosti v nynější ateistické společnosti je nevděčné. Ateista přece nemůže uvěřit, že by mohl být oduševnělým, spíše uzná, že přirozené je chovat se jako zvíře. Je též známo, že kdo nevěří v Boha, má tendenci věřit často i nesmyslům. Proto mnozí věří na horskopy, kartářky a i na jiné výmysly, neboť našli svůj pevný bod právě ve zvěrokruhu.

 7. Jožine, ač neznaboh, zodpovědně prohlašuji, že se nechovám jako zvíře a s karářkami se nestýkám, tobôž abych jim věřil. A mám i pět – šest kamarádů, kteří se chovají a smýšlejí stejně.

 8. Jožine, jste si zcela jist, že nesmyslům věří neznabozi? Náboženská víra před blbostí automaticky nechrání, mnohdy ji naopak působí – nejrůznější sekty se svým vymýváním mozků jsou nejkrajnější příklad. Kartářka – tedy ta dobrá – musí být psycholog přinejmenším jako pan farář, a ta kartářka jde do rizika, že se netrefí – to se panu faráři stát nemůže, jeho sliby na věčnosti nikdo nezpochybní. Náboženství je berlička, se kterou se životem prochází snáz – předem určená pravidla, předem jasné odměny, floskule prověřené staletími – až se divím, že u nás náboženská víra upadá – vždyť jednodušší lidé rádi věří kdejakému šarlatánovi. Dnes náboženství nahradila politika. Koneckonců – slibem neuškodíš – platí pro obojí.

 9. Jaroslave a Věro, vyjímky potvrzují pravidlo. Zevšeobecňovat se mi nevyplatilo, oba máte kus pravdy a ani já nejsem majitelem celé pravdy. Život je pestrobarevný a i lidská společnost je pestrá. Náboženství se dá používat jako berlička, ale ve víře se může člověk i ukotvit, paradoxně to chce zajet na hlubinu. V životě jsem potkal několik ateistů, kteří žili tak čestně, že mne zahanbili a velmi mi tak pomohli, abych se na sebe podíval sebekriticky a abych uznal svou pýchu. Rozlišuji lidi na chladné, vlažné (o teplých pomlčím) a na lidi hořící pro svou pravdu, ale i těm hořícím hrozí nebezpečí, že z nich mohou vyrůst fanatici, pokud v sobě nenajdou dost lásky k bližním.

 10. Pro svoji pravdu nejvíc hoří sebevražední atentátníci a nenechávají si to jen pro sebe. A jak jsou na sebe hrdí!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *